Mój Styl We Wnętrzach – Minimal Bohemian

Przeglądając na Pintereście masę zdjęć z pięknymi wnętrzami, próbowałam już od pewnego czasu zdefiniować swój styl, w jakim chciałabym kiedyś urządzić mój dom. Bardzo lubię styl minimalistyczny, to zapewne już wiecie. Lubię przestrzeń, światło, brak przeładowania zbędnymi rzeczami. Bliski jest mi też styl boho – naturalne materiały, kolory Ziemi. Nie lubię natomiast ‘masówy’ jaką serwuje nam m.in. sklep czarno-czerwono-biały. Lubię unikatowe rzeczy, najlepiej znalezione na targach staroci (oczywiście nie same starocie, a w połączeniu z kilkoma nowymi niezbędnikami).

No i wreszcie po miesiącach rozważań przyszła dla mnie chwila oświecenia w kwestii definicji mojego stylu. Co, jeśli połączyć styl minimalistyczny i boho? Powstanie minimal bohemian! <W mojej głowie usłyszałam chór anielski>. Genialne! Minimal bohemian! Czyli wnętrze charakteryzujące się niewielką ilością przedmiotów, za to oryginalnych, z naturalnych materiałów, najlepiej z dużą ilością roślin w pomieszczeniu. To jest to! W końcu znalazłam i nazwałam swój styl.

Ale kiedy wreszcie po cudownym olśnieniu zdefiniowałam swój styl, jeśli chodzi o dekorację wnętrz i wpadłam na termin, który wydał mi się genialny, okazało się,  że ktoś był szybszy i wymyślił to wcześniej (niewiele wcześniej, ale jednak), a nawet to opublikował. Historia autorki wpisu jest dokładnie taka sama jak moja, czyli próbowała nazwać swój styl, a gdy już to zrobiła, czyli odkryła termin ‘minimal bohemin’, było to dla niej objawieniem, dokładnie tak jak dla mnie. Wow! Plus autorka owego wpisu zamierza nawet wypuścić serię kartek i materiałów papierniczych o tej nazwie (co swoją drogą jest genialne). Data publikacji posta autorki pokrywa się prawie idealnie z dniem, w którym wreszcie zdefiniowałam i nazwałam swój styl. Kolejny dowód na to, że ludzie w różnych zakątkach świata wpadają na takie same pomysły.

Okazuje się, że minimal bohemian zatacza coraz szersze kręgi i coraz więcej osób identyfikuje się z tym stylem (zobacz tutaj i tutaj). Chyba szykuje się nowy gorący trend. Być może pokolenie Ikea dorasta i zaczyna stawiać na oryginalność i większy indywidualizm w urządzaniu swoich domów. A ja być może mam nosa/naturalny dar do przewidywania trendów (będę miała to na uwadze w przyszłości, czy znów uda mi się coś przewidzieć), albo to zwykły przypadek;)

Jeśli chodzi o  to,  kto pierwszy wymyślił termin minimal bohemian, liczy się to, kto pierwszy obwieścił go światu (niestety nie ja), czyli sprawdza się tu kolejna ludowa mądrość think big act quickly

Minimal bohemian to styl idealny dla mnie. Nie ma w nim ciśnienia na designerskie meble i gadżety, w pomieszczeniach panuje spokój, swojskość i przytulność. Elementy drewniane, wiklinowe i cegła sprawiają, że można poczuć się blisko natury. Jak dla mnie wszystko jest na swoim miejscu. Uwielbiam!

{źródło zdj.}

Jak Wam się podoba styl minimal bohemian? Słyszeliście o nim wcześniej? Koniecznie dajcie znać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 Responses to Mój Styl We Wnętrzach – Minimal Bohemian

 1. bardzo przyjemne ciepłe wnętrza:)
  mi też udało się już sprecyzować idealny styl dla siebie w którym chcę urządzić przyszły dom, ale nie mam dla niego nazwy;)
  minimalistyczna i zarazem przytulna jasna przestrzeń, biel, szarości, brązy, trochę elementów niczym z chaty wikinga
  nie potrafię stworzyć dobrego opisu, ale obraz w głowie mam bardzo klarowny:)

 2. najważniejsze by stworzyć wnętrze które będzie doskonale do nas pasować, w którym będziemy czuć się dobrze i nie pragnąć po roku wszystkiego zmieniać :)

 3. Chyba mój po trochu również jest. Te dywaniki ze zdjeć mogłabym pozabierac :) )

 4. Co najmniej 3 zdjęcia, które wrzuciłaś, są z katalogów Ikei :-) Czym więc się ten minimal bohemian różni od spersonalizowanego skandynawskiego?

 5. Prawie na pewno piąte (dwa fotele), na 100% siódme (kuchnia z murowaną ścianą), chyba 11 (krzesło IVAR, biurko na krzyżakach i pudełko na gazety są z Ikei, być może taboret i doniczka też). Mam takie małe zboczenie i trzymam stare katalogi tej firmy – nawet takie z lat 90 :-)

  A w obecnej ofercie znajdziesz mnóstwo takich właśnie dywanów i dywaników – kolorowych, tkanych we wzory berberyjskie, orientalne. Nie ma co odstawiać Ikei, tam jest mnóstwo rzeczy w najróżniejszym stylu – minimalistyczny cygański też do tego dopasujesz ;-)

 6. Podoba mi się taki styl -z nutką indywidualizmu.
  Pozdrawiam!

 7. Zatem i ja dopisuję się do listy fanów bohemistycznego minimalizmu :) Bardzo mi się podoba ten styl, uwielbiam połączenie staroci z nowościami!
  Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


cztery + = dziewięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>