Typowo Męskie Mieszkanie

Zastanawiałam się kiedyś jak może wyglądać typowo męskie mieszkanie nieskalane kobiecą ręką, ani jej gustem dekoratorskim. Wydaje mi się, że wygląda dokładnie tak, jak to z dzisiejszego wpisu, gdzie króluje kolor czarny, a wyposażenie sprowadza się do najpotrzebniejszych sprzętów. (Oczywiście to może być stereotyp, że męski równa się czarny, ale takie miałam skojarzenia na widok tego wnętrza). Wprawdzie znajdziemy w nim dekoracje w postaci oprawionych zdjęć, oryginalnego oświetlenia, książek czy poduszek, ale te wciąż utrzymane są w bardzo męskim klimacie.

Dzięki jasnej podłodze mieszkanie nie wydaje się zbyt ciemne, nawet pomimo czarnej ściany.

Elementy wyposażenia kuchni (wałek do ciasta, moździerz, zestaw noży do zadań specjalnych) sugerują nam, że pan domu lubi gotować, a fast-foody z pewnością nie są jego jedynym rodzajem pożywienia.

Kolory czarny i biały  konsekwentnie pojawiają się od salonu, przez kuchnię, sypialnię i łazienkę, aż (!) po balkon. Jedynym kolorowym akcentem tego mieszkania są prawdopodobnie krzesła zielone i czerwone, znajdujące się w salonie i przedpokoju.

{via}

Ostatnimi czasy znajdziecie mnie też na facebooku, zachęcam do polubienia Singing Cream :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 Responses to Typowo Męskie Mieszkanie

  1. Wspaniałe mieszaknie, w takim nawet ja mogłabym zamieszakać. Nie czułabym się obco, czy za nadto męsko. Piekne jest!

  2. świetne, wystarczy zmienić kilka drobiazgów i już nie byłoby takie męskie;)

  3. Lubię takie konsekwentnie urządzone mieszkania.
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


+ osiem = piętnaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>